+48 885638818

Korporacyjny dress code latem

 

W dzisiejszych czasach coraz większa grupa pracodawców wymaga od swoich pracowników noszenia eleganckich ubrań zgodnych z obowiązującym dress codem.  Jednak bez względu na panujące w firmie zasady każdy powinien zdawać sobie sprawę, że wizerunek odpowiedni zarówno do zajmowanego stanowiska jak również rodzaju wykonywanej pracy wskazuje szacunek okazywany pracodawcy oraz innym osobom. W upalne dni zachowanie pełnych zasad biznesowego dress codu nawet podczas przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach wywoływać jednak może dość duży dyskomfort. Dlatego warto nieco odstąpić od zasad, szczególnie w przypadku gdy temperatura niebezpiecznie zbliża się do górnej granicy termometru.

Przede wszystkim należy zakładać wygodne ubrania uszyte z tkanin naturalnych takich jak len, bawełna oraz jedwab o jak najmniejszej gramaturze. Warto wybierać garderobę o jasnej kolorystyce skupiając się przede wszystkim na odcieniach spokojnej szarości, beżu oraz lekko spłowiałego granatu. Panowie klasyczne koszule mogą zamienić na koszulki typu polo a spodnie od garnituru na chinosy, do których idealnie pasować będzie lekkie żeglarskie obuwie typu deck shoes lub skórzane mokasyny. Klasyczną marynarkę jednak uszytą z delikatniejszego materiału, elegancką koszulę z długim rękawem oraz półbuty skórzane można pozostawić jedynie na bardziej oficjalne spotkania. W zdecydowanie lepszej sytuacji są kobiety, których zawód wymaga dostosowania się do zasad biznesowego dress codu. Bez żadnych obaw mogą nosić eleganckie sukienki klasyczne z krótkim rękawem, garsonki uszyte z delikatnych tkanin, lekkie bluzki klasyczne w zestawieniu ze spódnicami o tradycyjnym kroju bądź spodniami w jasnej kolorystyce. Uzupełnieniem biznesowego stroju letniego mogą być buty z odkrytą pietą ale obowiązkowo zakrytymi palcami.

Kierując się powyższymi zasadami można zachowując jednak styl i elegancję jednocześnie dostosować się do biznesowego dress codu i zapewnić dobie większy komfort podczas upalnych dni.